Kosiarki spalinowe – na co zwrócić uwagę kupując sprzęt do ogrodu?

11 czerwca 2017

Zakup kosiarki to inwestycja na całe życie, a przynajmniej na długie lata. Warto więc przed wyborem konkretnego modelu poświęcić trochę czasu na analizę produktów dostępnych na rynku, tak aby wybrać najbardziej odpowiedni model. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając kosiarkę do ogrodu?

Najważniejsze parametry produktu

Przy wyborze odpowiedniej kosiarki należy przede wszystkim wziąć pod uwagę to, jaki rodzaj terenu będzie koszony i jak często koszenie będzie się odbywało. Do dużych powierzchni najbardziej polecane są traktorki, z kolei przy częstym koszeniu trawnika najlepiej sprawdzą się kosiarki spalinowe z rozdrabniaczem – nie będzie konieczne usuwanie skoszonej trawy, a drobny miał doskonale użyźni glebę.

Zalety kosiarek spalinowych

Kosiarka spalinowa ma znaczną przewagę nad kosiarką elektryczną, zwłaszcza jeżeli chodzi o zasięg koszenia. Przy używaniu tych drugich, niezbędny jest dostęp do prądu, podczas gdy przy kosiarkach spalinowych wystarczy kanister z ropą. Wbrew pozorom kosiarki na paliwo nie są zbyt skomplikowane w obsłudze. Nadają się zarówno do regularnego koszenia domowego trawnika jak i do wycinania chaszczy i nieużytków, które zarosły nieużywany ogród. Szeroka gama modeli kosiarek spalinowych sprawia, że każdy może wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *