Jakie funkcje powinna mieć dobra kosiarka do trawy?

12 listopada 2017


Rozwój technologii można zobaczyć w każdej dziedzinie. Dotyczy on również branży ogrodniczej. Coraz nowsze kosiarki do trawy posiadają różne innowacyjne funkcje, które pokazują szeroki wachlarz możliwości ich użytkownikom. Sprawdź, które z nich są najbardziej przydatne oraz które będą potrafiły całkowicie zmienić Twój ogród.

Podstawą jest użyteczność

W sklepach internetowych można znaleźć bardzo dużo urządzeń z zakresu: „kosiarki do trawy”. Zaczynając od najmniej skomplikowanych, na przykład kosiarek ręcznych, przez bardzo chętnie kupowane kosiarki elektryczne oraz kosiarki spalinowe, aż po bardzo komfortowe kosiarki samojezdne. Wszystkie kosiarki do trawy posiadają opisane rozmaite parametry, które bardzo dużo mówią o możliwościach danego urządzenia. Mimo wielu rozbieżności pomiędzy konkretnymi modelami kosiarek do trawy, wyznaczyłam kilka najważniejszych funkcji, które określają uniwersalną kosiarkę wysokiej klasy.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Niezależnie od tego, czy urządzeniem wykorzystywanym przez Ciebie do koszenia, będzie kosiarka elektryczna, czy spalinowa, to najważniejszym jej parametrem jest szerokość cięcia trawy. W teorii, im urządzenie jest większe, tym jest bardziej użyteczne. Dzięki większemu rozstawowi ostrzy, można dużo szybciej wykonać niezbędną pracę. Gdy Twój ogródek ma na przykład 10 metrów szerokości, to maszyna o szerokości prawy mniej więcej 35 metrów, będzie wymagała wykonania mniej więcej 30 kursów. Jeżeli natomiast będzie ona wynosiła 50 cm, to wystarczy już 20 kursów.

A jak to jest w praktyce?

W praktyce jednak jest trochę inaczej. Rozstaw ostrzy musi być jak najlepiej dobrany też do cienkich alejek, które trzeba skosić. Ponadto, niezbędne może okazać się również wjeżdżanie kosiarką do trawy na przykład pomiędzy drzewa. Jeżeli chcesz, aby szerokość kosiarki była jak największa, to do prac wykończeniowych w ciężko dostępnych miejscach, lepiej użyć poręcznej podcinarki. Dobra kosiarka do trawy powinna w sobie łączyć dużą mobilność z bardzo dużą wydajnością. Dobrze jest zapytać sprzedawcę, jaki model, będzie dla Ciebie najlepszy.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *