Agregat prądotwórczy na budowę

5 lipca 2018

Mężczyzna w swoim życiu powinien zrobić trzy rzeczy, a mianowicie: spłodzić syna, posadzić drzewo oraz wybudować dom. To ostatnie zadanie jest szczególnie ważne, gdyż każdy chciałby posiadać własne cztery kąty. Zrealizowanie tego celu uznaje się za niezwykle trudne i nie sposób temu zaprzeczyć. Zakup działki, wybór ekipy budowlanej, przygotowanie materiałów czy uzyskanie odpowiednich zezwoleń wymaga od nas ogromnej cierpliwości. Nakłady finansowe na to wszystko też mogą nas przerażać, lecz nie powinniśmy się poddawać. Przed rozpoczęciem inwestycji warto przeprowadzić odpowiedni reserach co będzie nam potrzebne. Jednego możemy być pewni, agregat prądotwórczy na budowę okaże się nam niezbędny.

Agregat prądotwórczy na budowę

Problem, z którym spotykamy się na placu budowy

Stawiając dom od podstaw skazujemy się na wiele wrażeń, przeżyć i trudności. Jednym z problemów na jaki natrafimy jest prawdopodobnie brak prądu. Podczas takiego projektu korzysta się z wielu elektronarzędzi, betoniarki czy czajnika bezprzewodowego do zaparzenia wody na herbatę. Wszystkie te odbiorniki potrzebują napięcia, a nie zawsze na placu budowy posiadamy przyłącze energetyczne. Trzeba je wykonać jak najszybciej, lecz odpowiedni generator na pewno nam się przyda. Jak go wybrać? Na co zwrócić uwagę przed jego zakupem? Zostań na chwile z nami, a dowiesz się tego w dalszej części dzisiejszej publikacji.

Na co zwrócić uwagę przez zakupem agregatu na budowę

Jaki agregat na budowę sprawdzi się w Twoim przypadku? Nie ma uniwersalnego sprzętu i będziesz musiał poradzić sobie z jego wyborem. Postaramy się ułatwić Ci to zadanie zwracając uwagę na kilka spraw.

Generator powinien być możliwie jak najbardziej funkcjonalny, gdyż jego zakup wiąże się z relatywnie dużym wydatkiem. Dobrze by było gdyby posiadany przez Ciebie sprzęt znalazł zastosowanie także po zakończeniu budowy, prawda? Skontaktuj się więc z wykonawcą i dowiedz się jakich konkretnie narzędzi używa. Postaraj się znaleźć firmę korzystającą tylko z urządzeń jednofazowych. Takie odbiorniki zdecydowanie ułatwiają wybór agregatu, który w przyszłości miałby stanowić awaryjne źródło zasilania domu. Instalacje elektryczne obecnie często wykonuje się tylko na jedną fazę, dlatego też warto już na wstępie pomyśleć perspektywicznie.

Na znalezieniu właściwego typu generatora Twoje zdanie niestety się nie kończy. Musisz jeszcze po konsultacji z budowniczymi określić jakie zapotrzebowanie na prąd zgłaszają. Prawdopodobnie w jednym momencie nie będą korzystać z kilku odbiorników, więc z góry nie zakładaj, że przyda Ci się najmocniejszy z możliwych agregat prądotwórczy Podejdź do tego na spokojnie i zachowaj zimną krew, by bezzasadnie nie wydać pieniędzy w mobilną elektrownię z ogromnym zapasem. Pamiętaj także, że po zsumowaniu potrzebnej mocy do wartości tej należy dodać około 20%, gdyż szlifierki, wiertarki czy inne elektronarzędzia potrzebują nieco więcej energii do rozruchu, niż określono to na tabliczce znamionowej.

Parametry generatorów prądotwórczych, o których często można zapomnieć

Czy agregat prądotwórczy na budowę powinien charakteryzować się jakimiś systemami? Pomijając fakt, że AVR w takim urządzeniu jest podstawą, to duży użytek może przynieść elektryczny rozruch. Zdecydowanie ułatwia on uruchamianie silnika, ponieważ do jego włączenia nie trzeba za każdym razem męczyć się z szarpaniem linki rozruchowej. Podczas przedsięwzięcia związanego z postawieniem domu generator potrzebny jest w wielu miejscach i ciągłe jego odpalanie w manualny sposób mogłoby być problematyczne. Można tego uniknąć decydując się na wersję bardziej ergonomiczną, która umożliwia pobudzenie napędu poprzez przekręcenie kluczyka w stacyjce.

Tego typu funkcja może mieć swoje przełożenie podczas eksploatacji generatora w trakcie awarii sieci. Dzięki niej specjalista bez problemu stworzy System Załączania Rezerwy. Jest to niezwykle ciekawe rozwiązanie, gdyż agregat prądotwórczy z elektrycznym rozruchem samoczynnie włączy się tuż po wykryciu, że nastąpiła przerwa w dostawie prądu.

Generatory to stosunkowo ciężkie urządzenia i przenoszenie ich z miejsca w miejsce wymaga dużego wydatku energetycznego. Można temu zaradzić korzystając z zestawu transportowego. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy jak on ułatwia życie, lecz możesz być pewien, że używając kółek oraz specjalnych uchwytów zdecydowanie odciążysz swój kręgosłup.

Jakiego producenta warto polecić?

Agregat Kruzer na budowę może spełnić Twoje oczekiwania. Liczba modeli znajdujących się w gamie tej firmy jest naprawdę bogata, lecz pamiętaj, że są one przeznaczone głównie do zasilania awaryjnego i nie powinno się ich nadmiernie przeciążać. Coraz większą popularnością cieszą się także generatory Powermate by Pramac. To stosunkowo nowa seria produktów, lecz już teraz stanowi ona dobry wybór. Jeśli jednak poszukujesz sprzętu do pracy ciągłej to słusznym wyborem okażą się producenci tacy jak Fogo czy Endress.

Czy wiesz już czym powinien się charakteryzować dobry agregat prądotwórczy na budowę? Będziesz umiał określić jaki generator będzie Ci potrzebny? Jeśli dalej nie masz pewności czy Twój wybór okaże się właściwy zawsze możesz skontaktować się z elektrykiem lub napisać do nas w komentarzu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie zadane nam pytania i postaramy się pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

 

Zdjęcia za pośrednictwem:
Created by Chaay_tee – www.Freepik.com

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *